Hardal Sarısı Mobilya Trendi

Mobilya trendleri de tıpkı hayatın diğer alanlarında olduğu gibi sürekli olarak değişmektedir. Mobilya trendlerinin yanı sıra renk trendleri de yıllara göre değişkenlik göstermektedir. Bu yıl evini yenilemek isteyen ya da yeni ev kuracak olan kişiler için 2019 ev dekorasyonu trendlerinden biri olan hardal sarısı mobilya trendini sizlerle paylaşacağız.

 Mobilya trendleri de tıpkı hayatın diğer alanlarında olduğu gibi sürekli olarak değişmektedir. Mobilya trendlerinin yanı sıra renk trendleri de yıllara göre değişkenlik göstermektedir. Bu yıl evini yenilemek isteyen ya da yeni ev kuracak olan kişiler için 2019 ev dekorasyonu trendlerinden biri olan hardal sarısı mobilya trendini sizlerle paylaşacağız. Bu rengi evinizin hangi bölümlerinde nasıl kullanabileceğinizi, hangi renklerle kombinleyebileceğinizi sizler için hazırladık.

Renklerle Doğaya Dönüş

Son yılların ev dekorasyon trendlerinde genellikle doğaya dönüş esintileri gözlemlenmektedir. Peki doğaya dönüş nasıl olur? Diyenler için dekorasyonda natürel dokunuşlar yakalamak için sade ahşap mobilyaların ev dekorasyonunda sıkça kullandığını söyleyebiliriz. Özellikle hardal sarı mobilya ya da aksesuarlar ile ahşap ürünlerin kullanılması hem evinizin natürel bir görünüm almasını sağlar hem de bu şekilde modern ya da minimalist bir dekorasyon yapmanıza olanak sağlar.

2019 yılında natürel ürünler dekorasyonlarda kullanılırken genellikle cilasız ya da boyanmamış olarak tercih edilmektedir. Bu sayede ahşabın doğal dokusu ortaya çıkarılmaktadır. Ahşap ürünlerin ömürleri ağacın türü ve kullanım şekline göre değişiklik gösterecektir.

Hardal Sarı ve Vizon Uyumu

Evlerinizde yaptığınız dekorasyon ile sıcak bir ortam oluşturmak istiyorsanız hiç şüphesiz ilk tercih etmeniz gereken renk hardal sarı olmaktadır. ¨Peki hardal sarı ile hangi renk çok uyumludur?¨  diye merak ediyorsanız, bu sorunun cevabı vizon rengi olacaktır. Vizyon ile hardal sarısı mobilya arasında muntazam şıklığı yakalamanıza yardımcı olabilecek bir uyum bulunmaktadır. Aynı zamanda dekorasyonda tercih edilen vizon renk ahşap mobilyaların da doğal dokusunu ön plana çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Hem evlerinizde sıcak bir ortam oluşturmak hem de 2019 dekorasyon trendlerine uyum sağlamak istiyorsanız oturma odalarınızda ve yemek odalarınızda hardal sarısı mobilya ile vizon uyumunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sıcak Tonlar İle Kadife Uyumu

Kadife kumaş son yıllarda ev dekorasyonunda en sık tercih edilen kumaşlardan biridir. Üstelik hardal sarısı, fındık rengi veya kırmızı tonları ile tercih edildiğinde evlerde sıcak bir atmosfer oluşturmaktadır. Kadife kumaşlar hem evinizin natürel görünmesini sağlar hem de kullandığınız ortamlarda gözünü yormaz. Bu nedenle özellikle oturma odalarında kadife ve hardal sarısı uyumu tercih edilebilir. Üstelik 2019 ev dekorasyon trendlerinde elegan ve şık görünüş için kadife kumaşlar ön plana çıkmaktadır.

Hardal Sarı Birçok Rengi Kullanmanıza Olanak Sağlar

Hardal sarısı renk kullanarak yapacağınız dekorasyonlarda aynı anda aynı rengin birkaç tonunu kullanarak da şık bir uyum yakalayabilirsiniz. Hardal sarının şık ve sıcak bir renk oluşu evinizin diğer alanlarında kullanacağınız aksesuarlar ile birçok farklı dekorasyon akımını oluşturmanıza olanak sağlar.

Hardal sarı rengi evlerde renk seçme özgürlüğünü tanıyan bir renktir. Herhangi bir koltuk takımının tüm parçalarının aynı renk olmasındansa farklı ancak uyumlu renkleri kullanmanıza olanak sağlar.  Tüm bu özellikleri sayesinde hardal sarısı mobilya 2019 yılında trend olmuştur.