Mobilya Koruyucu Ürünler

Mobilyalar adeta hayatımızın vazgeçilmezi. Evimizin her köşesinde salonda, odada, mutfakta banyoda dahi mobilyaları kullanıyoruz. Ev hanımlarının özenle seçip aldığı mobilyalar ne yazık ki çabuk zarar görebiliyor.

 Mobilyalar adeta hayatımızın vazgeçilmezi. Evimizin her köşesinde salonda, odada, mutfakta banyoda dahi mobilyaları kullanıyoruz. Ev hanımlarının özenle seçip aldığı mobilyalar ne yazık ki çabuk zarar görebiliyor. Mobilyalarınızın kullanışlı ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, mobilya koruyucu ürünler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Koltuk takımından masa takımına, mutfak dolabından gardıroba kadar evinizde bulunan tüm mobilya ürünlerini darbelere karşı koruma altına alabilirsiniz.

Mobilya Koruyucular Nelerdir?

Asıl manasıyla mobilya koruyucu çok geniş bir tanım. Koltuk takımı, masa takımı, sandalyeler gibi ürünleri korumak veyahut bu ürünleri taşırken yerdeki parkeyi ve ürünlerin ayaklarını korumak için kullandığımız ürünlere genel olarak mobilya koruyucu ürünler diyebiliriz. Koltuk takımınızın üzerine sereceğiniz örtüler, bahçedeki salıncak ve masa takımının üzerine sereceğiniz örtüler de koruyucu ürünler grubuna dâhildir. Bu tarz ürünlerin kullanım sebebi mobilyaları deforme edebilecek etkenlerden korumaktır. Mobilyanın başına gelen telafisi olmayan bir zarar örtüye geldiğinde, koruyucu ürün vazifesini tamamlamış olur. Darbeleri azami miktarda absorbe etmek mobilya koruyucunun esas vazifesidir.

Köşe Korumalar Hem Mobilyanızı Hem Çocuğunuzu Koruyor

Ergonomik ve şık tasarımlı mobilyaların hemen hemen tamamı köşeleri sivri üretiliyor. Bunun elbette birtakım sebepleri var lakin bize düşen mobilya koruyucu ürünler vasıtası ile bu tehlikeli durumu bertaraf etmek. Ortada duran sehpaların köşeleri için üretilen şık koruyucular tercih edilebilir. Onun haricinde kapı arkaları duvara zarar vermemesi için kapı koruyucular, mobilyalar taşınırken parkeye zarar vermemesi için keçeler kullanılabilir. Aynı şekilde sandalye ve koltukların ayaklarına koruyucu ürünler kullanılabilir. Şimdi mobilya koruyuculara biraz daha yakından bakalım.

Karton/Polietilen Köşebentler

Asında birçoğumuz köşebentleri metal olarak biliyoruz. Lakin köşebentler karton ve polietilen olarak da üretiliyor. Kullanım alanı ise mobilya taşımacılığı. Bilhassa kırılabilecek cam kısmı bulunan mobilyalı ürünlerin taşımacılığında bu ürünler epey faydalı oluyor. Zira aynalı bir mobilya takımının en ufak bir zarar görmesi aynayı kırabiliyor, mobilyayı çizebiliyor. Karton köşebentler hafif ve kullanışlıdır. Mobilyanızın veyahut taşıyacağınız kolinin ebatına göre şekil alabilirler.

PVC Koruyucular

Toprak çivili masa sandalye ayağı, vantuz kaydırmaz, sessizlik stopu ve yapışkanlı keçeler de sık kullanılan mobilya koruyucu ürünler arasında yer almaktadır. Toprak çivili masa sandalye ayağı hem mobilyanızın ayakuçlarını hem de yerdeki parkeyi zarar görmekten muhafaza eder. Vantuz kaydırmaz, cam sehpa ve cam masaların altına yapıştırılmaktadır. Bilindiği üzere cam içeren masa ve sehpalarda camın çıkması, kayıp düşmesi vakaları yaşanmaktadır. Vantuz buna engel olur. Yapışkanları keçeler de toprak çivili masa sandalye ayağı gibi hem mobilyalarınızın ayaklarını korur hem de parkenizi korur.

Sessizlik Stopu Ne İşe Yarar?

Evinizdeki dolapların kapaklarını açıp kapatırken mobilyaya zarar veriyor olabilir misiniz? Sessizlik stopu kapattığınız kapağın yavaş bir biçimde kapanmasını sağlıyor. Şeffaf yapısı ile göz zevkinizi bozmuyor, üstelik mobilyanıza şıklık katıyor.