Mobilyada Tay Tüyü Kumaş

Moda artık sadece gardıroplarımızda değil evde, bahçede, sokakta kısacası moda her yerde, hayatımızın tam ortasında. Bunlarında başında ev dekorasyonu geliyor.Bir sehpa, bir tablo ve koltukları da aldık mı tamam demekle olmuyor artık. Eskiden mobilyalar sadece işlevleri doğrultusunda seçilirken şimdilerde hem estetik olsun hem de kullanışlı olsun istiyoruz

Moda artık sadece gardıroplarımızda değil evde,  bahçede, sokakta kısacası moda her yerde, hayatımızın tam ortasında. Bunlarında başında ev dekorasyonu geliyor.Bir sehpa, bir tablo ve koltukları da aldık mı tamam demekle olmuyor artık. Eskiden mobilyalar sadece işlevleri doğrultusunda seçilirken şimdilerde hem estetik olsun hem de kullanışlı olsun istiyoruz. Evimize modern bir hava kayarken konforuda sağlamalı.Son dönemlerde ise mobilyada tay tüyükumaş oldukça rağbet görmektedir.

Tay tüyü kumaş nasıl bir kumaş?

Mobilya seçerken modeli ve rengi kadar kumaşı da önemlidir. Günümüz modasında da şüphesiz çağa ayak uyduran kumaş türü mobilyada tay tüyü kumaş oluyor. Peki, bu tay tüyü kumaş nedir? Cıvıl cıvıl renkleriyle gözümüze, hoş ve yumuşak dokusuyla hissetme duyumuza hitap eden kumaş türüdür. Kadifeyi andıran dokununca bile kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan tay tüyü kumuş günümüzde oldukça revaçtaGörünüşüyle bir o kadar kadifeye benzer iken kadifeden de bir o kadar uzak olan kumaş türü mobilyada tay tüyü kumaş.

Kumaş tercihin de neleri göz önünde bulundurmalıyız?

Tercihimizi yaparken ihtiyacı uygunluğunu da göz önünde bulundurmalıyız. Bu ihtiyaçları yön veren ise evde küçük çocuğunuzun olması ya da evcil hayvanınızın olması olabilir.Bu koşulla kumaşın silinebilir olması, bünyesinde lekeyi hapsetmiyor oluşu önemlihususlardandır. Bu doğrultuda bakıldığı zaman mobilyada tay tüyü kumaş tam size göre. Alıcılarını yalnızca dokusuyla cezbetmeyip silinebilir olmasıyla da gündelik yaşamda rahatlıkla kullanılabileceğini gözler önüne seriyor.

Belli bir kitleye değil herkese hitap ediyor

Kullanışlı bir kumaş türü olmasının yanı sıra her yaşa her zevke hitap edebilecek türdenmobilyada tay tüyü kumaş. Yeni evlenenlerin ya da çocuklu evlerin tercihi olmakta kalmayıp orta yaşa da hem görselliği hem dokusu hem de kullanışlı olmasıyla hitap ediyor. Bu kumaş türünün renk skalası da çok geniş. Bu kumaşla ister pembe bir yeni gelin evi,  ister koyu renklerin hâkim olduğu son derece modern çizgileri içinde barındıran bir ev oluşturabilirsiniz.

Bu şık ve modern kumaşı nasıl dekore etmeli?

Peki, tay tüyü kumaş seçmekle çağdaş ve modern çizgilere tek adımda ulaşabilmekmümkün mü? Büyük ölçüde dekorasyonu tamamlasanız da sadece kumaşla bitmeyecek. Bu hem şık hem kullanışlı olan mobilyalarınızıyemek odası takımı içerisinde alacağınız bir bench ile ya daceviz veya meşe ağacından yapılmış iskelet ayaklarla destekleyebilirsiniz. Hayır, ben ahşap ürünleri evimde sevmiyorum daha modern çizgiler arıyorum derseniz işte o zaman metal ayaklar imdadınıza yetişecek. Evin tamamlayıcı unsuru olan orta sehpanızda da bu eşsiz kumaşa yakışacak ahşap ya da metal unsurlar kullanabilirsiniz. Sadece hoş dokulu kumaşlara oturmak bana yetmez derseniz soft renklerde bir tablo ile de oturma odanızı ya da salonunuzu şenlendirebilirsiniz.