Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri

Koltuk takımı seçmek hanımlar için gerçekten ciddi bir iş. Koltuğun modeli, kumaşı, rengi, yapısı ve evin diğer parçaları ile oluşturacağı ahenk gibi onlarca kriteri aynı anda düşünüp değerlendiren kadınları tebrik etmek gerekiyor.Biz de bu yazımızda modasıgeçmeyen koltuk renkleri hakkında bilgi vererek yardımcı olmak istiyoruz.

 Koltuk takımı seçmek hanımlar için gerçekten ciddi bir iş. Koltuğun modeli, kumaşı, rengi, yapısı ve evin diğer parçaları ile oluşturacağı ahenk gibi onlarca kriteri aynı anda düşünüp değerlendiren kadınları tebrik etmek gerekiyor.Biz de bu yazımızda modasıgeçmeyen koltuk renkleri hakkında bilgi vererek yardımcı olmak istiyoruz. Bir yıl en çok tercih edilen model koyu kahve tonları olurken peşine gelen yıl siyah veyahut bordo renk tercih edilmesinin sebebi acaba ne olabilir? Beraber bakalım.

Bir Koltuk Takımının Moda Olması

Bir senenin modası ancak o sene geçtikten sonra tespit edilebilir. Lakin seneye girmeden önce bazı moda tasarımcılar tecrübelerine göre tahminlerde bulunabilirler. 2019 a gelene kadar birçok renk moda oldu. Turkuaz, hardal sarısı, bordo, kahverengi tonları hatta turuncu renkli mobilyalar bile bir ara tercih edildi. Muhakkak bilinmelidir ki yalnızca bir renk veyahut bir renk grubu moda olmaz. Birden fazla koltuk takımı revaçta olabilir. Siz evinize koltuk takımı alacağınız ya da koltuk takımına döşeme yaptırarak farklı bir görünüm kazandıracağınız zaman bakmanız gereken iki etken var. Birincisi koltuk takımı haricindeki unsurların renk durumu; duvar, TV ünitesi gibi. Diğer unsur koltuk takımının pencere ile olan yakınlığı ve aldığı ışık, aydınlık miktarıdır. Bu iki etkene göre yapacağınız renk kombini şahane görünecek!

Modası Geçmeyen Renkler

Firmaların kataloglarında her sene yerini alan bazı renkler var. Bunların başında sütlü kahve ve koyu kahvenin tonları geliyor. Gerçekten kahverengi ve tonları koltuk takımına bir asalet, bir ciddiyet katıyor. Genç çiftler tarafından tercih edilen mavi ve turkuaz kombinleri de modası geçmeyen koltuk renkleri arasında sayılabilir. Göze hoş gelen bu renkler zaten yapılan araştırmalarla sabittir ki insan duygularını etkilemektedir. Açık mavi tonları huzur verici ve duygu yüklü; çivit ve gece mavisi sakinleştirici etki yapmaktadır.

Her yıl tercih edilen bir diğer renk grubu pudra ve açık gri ya da gümüş tonlarıdır. Romantik bir hava katması ve enerjisi vermesi itibarı ile yeni evli çiftler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Fakat pudranın tercih edilmesinin bir başka sebebi daha var. Pudra rengi evinizin diğer unsurları ile kolay bir şekilde kombinlenebilir.

2019`un Modası Yeşil Tonları

İçinde bulunduğumuz bu yılın modası ise koyu yeşil. Güvende olmanın sembolü yeşil rengin koyu tonları modası geçmeyen koltuk renkleri listesine adını yazdıracak gibi görünüyor. Dengeyi, uyumu ve ahengi gösteren yeşil rengi duvar renginiz ile kombin oluşturarak ağır, zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda tek renkten ziyade iki hatta üç rengin kombinlenmesi söz konusuyken; yeşil renk genellikle koyu ve açık tonları ile beraber kullanılıyor. İki renk kullanılan yeşil koltuk takımına örnek vermek gerekirse, hardal ile kombin yapılan modellere de rastlanmakta.