2019 Dekorasyonunda Modernizmin Güçlü Etkisi

Ev dekorasyonu da tıpkı teknoloji gibi ya da giyim sektörü gibi sürekli olarak bir yenilik içindedir. Her dönem belirli mobilya tasarımları ya da belirli renkler moda olmaktadır. İlk günlerini yaşadığımız 2019 yılı içerisinde bizleri bekleyen ev dekorasyon özelliklerini konuşmamızın zamanı geldir.

2019 yılı içerisinde ev dekorasyonunda modernizmin güçlü etkisi karşımıza çıkmaktadır.

Biliyoruz ki herkes evinin benzersiz, özel ve bir o kadar da kullanışlı olmasını istemektedir. İnsanların şehir hayatından sıkılmaları beraberinde doğaya dönüşü getiriyor ve bu dönüş ev dekorasyonunda da kendisini gösteriyor. 2019 yılı hem modernizmin hem de doğal ürünlerin ev dekorasyonunda bir hayli yer aldığı bir yıl oluyor.

Modernizmin Güçlü Etkisi İle Evinizi Döşeyin

Ev dekorasyonu da kişilerin kendi zevk ve düşüncelerini yansıttıkları bir konudur. Modernizmin güçlü etkisi de evlerde gençler ve kendini genç hissedenler tarafından sevilerek uygulanan bir akımdır. Modern dekorasyonda evlerde genellikle sadeliğin hakim olduğunu görebiliriz. Bu özelliği ile minimalist dekorasyona da benzemektedir. Modern dekorasyonu nasıl uygulayacağım diye merak edenler için şu tüyoları verebiliriz:

  • Sadeliğin ve geometrik formların hakim olduğu bir dekorasyon olduğunu unutmamalısınız. Hem mobilyaları hem de oda aksesuarlarını bu doğrultuda seçmelisiniz.
  • Sadeliği ön plana çıkarmak için mobilya tercihinde beyaz kaplı kumaşlar tercih ederken oda aksesuarlarında krom renklerini kullanabilirsiniz.
  • Modern ev dekorasyonunda mat tonlar, metalik renkler ve opak camları tercih etmelisiniz.
  • Aydınlatma konusunda ise lambader ve spotlar modern dekorasyonun adeta vazgeçilmezleri konumundadır.

Modern Dekorasyonda Kontrastın Etkisi

Az önce de belirttiğimiz gibi modernizmin güçlü etkisi ile ev dekore edilirken genellikle siyah ve beyaz tonlar tercih edilmelidir. Ancak ev dekorasyonunda siyah ve beyaz kullanılırken trendlere göre hayatın içinden renklerle de kontrast oluşturmak bir hayli önemlidir. Modern dekorasyon ile renkleri aşağıda vereceğimiz şekillerde harmanlayabilirsiniz:

  • Giyimde de olduğu gibi ev dekorasyonunda da star yani öne çıkması istenen alanlar vardır. Bu alanları öne çıkarabilmek için canlı renklerden destek almalısınız.
  • Odanıza kontrast katabilmek için jaluziler ve renkli camlar tercih edebilirsiniz.
  • Dekorasyona renk katacak en temel parçaların halı ve kilimler olduğunu unutmamalısınız. Renk paletine uygun olarak tercih edeceğiniz aynı zamanda da geometrik desenleri olan halı ve kilimler odalarınızın havasını değiştirecektir.
  • Oda dekorasyonunda siyah ve beyaz yanında turuncu, mavi ve lacivert ile kontrast dengesini sağlayabileceğinizi unutmamalısınız.

Modern dekorasyon denilince akla birçok farklı dizayn ya da tasarım gelmektedir. Siz eviniz için bunlar arasında en uygun olanı tercih etmeli ve o doğrultuda ev dekorasyonunuzu yapmalısınız. Modern dekorasyon içerisinde hem açık renkli mobilyaları, geometrik desen halıları hem de sadelik ve beyaz – siyah uyumunu kullanan bir dekorasyondur. Birçok farklı konuda sizlere özgürlük tanıyan bir yapısı vardır. Sizde kendi zevkleriniz doğrultusunda bu etkiyi evlerinizde yaratabilirsiniz.