Beyaz ve Sade Ev Dekorasyonu

Beyaz ve sade ev dekorasyonu geçmişten bugüne tercih edilen ve hem büyüleyici bir güzelliğe sahip olan hem de rahatlatıcı etkisi olan bir dekorasyon stilidir. Zarif, ferah ve şık ortamlar elde etmek isteyen kişilerin dekorasyonda ilk tercih edecekleri renk beyaz olmaktadır.

Beyaz ve sade ev dekorasyonu geçmişten bugüne tercih edilen ve hem büyüleyici bir güzelliğe sahip olan hem de rahatlatıcı etkisi olan bir dekorasyon stilidir. Zarif, ferah ve şık ortamlar elde etmek isteyen kişilerin dekorasyonda ilk tercih edecekleri renk beyaz olmaktadır. Dekorasyon sadece bizim zevklerimizi değil aynı zamanda kişiliğimizi de ortaya çıkaran bir unsurdur.  Evlerinde beyaz rengi tercih eden kişiler genellikle temiz ve huzur verici bir ortam yaratmaya çalışırlar.   Evlerde beyaz renk kullanımı ortamın Daha aydınlık, parlak ve iç açıcı görünmesini sağlar.  Ayrıca beyaz renk ile diğer renklerin kombinlenmesi basittir.

Beyaz ve Nötr Renkleri Birlikte Kullanın

Beyaz tüm dekorasyon tarzlarından kullanılabilen bir renktir.  Üstelik hem Mobilya rengi hem de aksesuar rengi olarak tercih edilebilir.  Sade bir oturma odası isteyenler için beyaz rengi eşlik edecek olan diğer renkler hiç şüphesiz nötr renkler olmalıdır.  Böyle bir odada desenli kumaşları sadece kırlent gibi dekoratif unsurlarda kullanmak ve perde rengi, koltuk döşemesi rengi gibi diğer unsurları tek renk kullanmak çok önemlidir.  Sade bir oda oluşturmak istediğiniz Den desenlerden uzak durmak odada göz yoran detayları önleminizi yardımcı olur ve odanın kalabalık görünümünün önüne geçer.  Özellikle küçük oturma odalarında perdeleri tek renk seçmek Hatta Mümkünse beyaz seçmek odaya hem sade hem de ferah bir görünüm sağlayacaktır.

Banyo ve Mutfaklar İçin Bir Vazgeçilmez

Beyaz renk kullanıldığı her ortama şık ve zarif bir hava katar. Ancak çabuk kirlendiği düşünüldüğü için çok tercih edilmez. Oysa ki kirlenme tüm yüzeylerde aynı hızda gerçekleşir. Böyle düşünülünce beyaz renk kiri hızlı gösterdiği için sık aralıklarla temizlenir ve kirler kalıcı olmaz. Özellikle banyo ve mutfaklarda son yıllarda sıkça tercih edilen beyaz renk bir hijyen göstergesi olarak da düşünülmektedir.

Son yıllarda hayatımıza giren kir tutmayan kumaşlar ve kir tutmayan duvarlar sayesinde beyaz rengin kullanım alanları artmıştır. Üstelik beyaz renk tüm dekorasyon stillerinde kullanılabilirliği sayesinde diğer renklerin bir adım önündedir.

Küçük Odalar İçin En İdeal Renk

Beyaz renk ev dekorasyonlarının kurtarıcı ögesidir. Özellikle söz konusu küçük alanlar olduğunda ışığı yansıtma özelliğinden yararlanılarak ortamın ferah bir görünüme sahip olması sağlanır.

Sadece evlerde değil birçok farklı mekanda da beyaz rengin ferahlatıcı etkisinden yararlanılır. Özellikle konukların karşılanacağı büyük otellerde hol ve giriş alanları genellikle beyaz renkte dekore edilir. Bunun nedeni girişte insanları aydınlık ve sade bir ortamla karşılaştırmak ve mekanı sevmelerini sağlamaktır.

Beyaz rengin insan psikolojisinde sakinleştirici ve huzur verici bir etki yaratması nedeniyle her alanda kullanımı yaygındır. Yatak odaları, oturma odaları, salonlar, mutfaklar ve banyolar beyaz renk kullanılarak dekore edilebilir, şık ve zarif ortamlar oluşturulabilir.